oferta edukacyjna
LEKCJE MUZEALNE
OFERTA EDUKACYJNA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH
Zapraszamy na lekcje muzealne z przewodnikiem, podczas których uczniowie
biorą udział w edukacyjnej GRZE MUZEALNEJ. Starsze dzieci i młodzież rozwiązują zadania, zdobywają punkty i uzupełniają hasła krzyżówki. Najmłodsi uczestnicy w swoich KARTACH PRACY stawiają pieczątki. Wszyscy
uczestnicy po zajęciach otrzymują pamiątki muzealne.
W ofercie przygotowaliśmy DWA TEMATY LEKCJI MUZEALNYCH do wyboru,
oba scenariusze lekcji są przystosowane do różnych grup wiekowych - od
przedszkolaków, po młodzież licealną. Zajęcia trwają 1,5 godziny zegarowej.
W ŚWIECIE DAWNYCH DOMKÓW LALEK
Lekcja przybliża pojęcia i słownictwo związane z architekturą, ginącymi zawodami, sposobem życia i funkcjonowania domu w dawnych czasach. Zajęcia odbywają się głównie na wystawie stałej, prezentującej ponad 150
historycznych domów lalek.
Lekcja geograficzno-etnograficzna ukazująca bogactwo i różnorodność kultur świata, przybliżająca ciekawostki o lokalnych wierzeniach, strojach i obyczajach. Zajęcia odbywają się głównie na wystawie stałej, prezentującej ponad 1000 lalek z całego świata.
W Muzeum mogą odbywać się jednocześnie zajęcia dla dwóch grup, lekcje mają wtedy dwa różne tematy.
Grupy nie mogą być większe niż 25-osób wraz z 2 opiekunami. Minimalna ilość uczestników w grupie to 10 osób (bez opiekunów).
Sugerujemy, by wiek uczestników zajęć był wyższy niż 4 lata.
Koszt zajęć to 28 zł od uczestnika
+ 150 zł od grupy.
Opiekunowie (1 na 10 osób) - wstęp bezpłatny.
Obowiązują zapisy telefoniczne
☎️ 797 723 029
Za lekcje muzealne można zapłacić w kasie muzeum tuż przed zajęciami (gotówką lub kartą) albo przelewem, po ustaleniu kwoty z osobą przyjmującą rezerwację. W tytule przelewu należy podać datę i godzinę rezerwacji oraz nazwę szkoły/przedszkola. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie potrzeby wystawienia faktury VAT.
Dane do przelewu:
Fundacja Belle Epoque,
Podwale 15, 00-252 Warszawa
nr konta 11 1140 2004 0000 3402 8154 3633
dla grup przedszkolnych i szkolnych
Nasz sposób na wartościowe spędzenie czasu w Muzeum
Czym jest uważność (mindfulness) i jak ją rozwijać u dziecka?
Uważność, inaczej mindfulness, to słowo, które coraz częściej możemy spotkać w opracowaniach psychologicznych czy poradnikach udanego życia.
Oznacza umiejętność skierowania uwagi na to, co dzieje się w danej chwili, zarówno wokół nas, jak i w naszym ciele oraz umyśle. Tej umiejętności można i warto się nauczyć, gdyż niesie ze sobą wiele korzyści. Uważność sprzyja rozwojowi różnorakich kompetencji i inteligencji emocjonalnej, a co za tym idzie - przyswajaniu wiedzy. Uważność to bycie w chwili obecnej. Zauważenie jej we wszystkich aspektach: swojego ciała, emocji, odczuć wszystkich zmysłów, ale też tego, co się dzieje w umyśle.
Podczas naszych lekcji muzealnych - zwalniamy, wyciszamy. Pozwalamy dzieciom i młodzieży na bycie tu i teraz, na bycie uważnym na siebie samych.
“Nie ma niczego w umyśle, co by nie przeszło uprzednio przez zmysły.”